“Anaokulu”

Vizyonumuz; Okulöncesi eğitimde, beklentilerin üstünde, kalitesi ve eğitim anlayışı ile örnek gösterilen, lider bir kurum olmak. Milli manevi değerlerine sahip çıkan, bilimsel düşünen, gelişime açık, yenilikçi, çağdaş bireyler yetiştirmek temel hedefimizdir.

Misyonumuz; Aklın ve bilimin ışığında kendini tanıyan, proje üreten ve öğreten, kendine güvenen, saygı, sevgi, hoşgörü, dostluk, barış ve evrensel kardeşlik ruhu içinde paylaşmayı öğrenen bireylerin yetişmesini sağlamaktır.

Eğitim Ortamı
Anaokulumuz, Limitokulları merkez kampüs dışarısında yerleşkeye sahip, iki katlı, geniş ve ferah sınıflarla birlikte, spor salonu, dramatik oyun sahnesi, oyun salonu, S.T.E.M ve Akıl oyunları merkezi, yemekhanesi, bahçesi ve toplamda 1260 metrekare alanıyla çok yönlü kullanım olanaklarına sahiptir.

Eğitim Programı
High/Scope Eğitim Yaklaşımı’nın öngördüğü ‘etkin öğrenme’ kavramının temel oluşturduğu program çerçevesinde;

Çocukların kendi tercihlerini yapmalarına, karar alma mekanizmalarının geliştirilmesine, sorumluluk almayı öğrenmelerine, öz disiplin ve yeteneklerinin geliştirilmesine destek verilir.

Çocukların yaratıcı, girişken, sorgulayıcı, kendini rahatlıkla ifade edebilen, başkalarının görüşlerine açık bireyler olarak yetişmeleri teşvik edilir.

Etkin öğrenme; çocuğun yeni bir kavramı deneyimleri sonucu keşfetmesidir. Deneyim kazanırken duyularını aktif olarak kullanır, dokunur, tadar, bakar, dinler ve koklar. Böylece kalıcı bilgiler edinir. Çocuk, nesneleri ve kendi bedenini kullandıkça bunların kullanım ve özellikleriyle ilgili keşiflerde bulunur. Bu özellikler insanlarla, düşüncelerle ve olaylarla etkileşime girdikçe daha da anlamlı hale gelir. Etkin öğrenme sayesinde çocuk kendi merakı doğrultusunda keşfederek yeni bilgiler üretir, problemlerini çözer.

Eğitim Programındaki Uygulamalar
Oyun; çocuğun en önemli işidir. Öğrenmeyi başlatan aktivite, ilgiyi sürdüren araç, sonuca ulaştıran eğlencedir.

Eğitim programımızın en önemli parçası olan oyun, etkinliklerimizin temelini oluşturduğu gibi, büyük grup, küçük grup oyunları, dramatik oyun, planlı, serbest oyunlarla kazanımlarımıza ulaşmayı hedefledik.

Spor;  çocuğun bedenini ve bedeninin hareket sınırlarını keşfetmesine olanak tanırken, planlı yapılan spor çocuğun ileriki zamanda seçmek istediği spor dalına olan yatkınlığını belirler ve destek sağlar.

Spor ağırlıklı eğitim programımız, hafta da üç saat çocuk jimnastiği, iki saat çocuk atletizmi, iki saat uzak doğu sporları (hapkido), iki saat bale, parkur oyunları, spor dallarının kurallı öğretimi ile uygulanmaktadır.

Sanat; çocuğa estetik bakış açısı kazandırırken, sanata ve sanatçıya değer veren bireyler olmalarına ortam hazırlar.

Eğitim programımızda görsel sanatlar dersi, her hafta bir sanat dalı öğretimi, müzik, orff ve ritim derslerinin eşlik ettiği işitsel sanatlar branşları da yer almaktadır.

S.T.E.M; fen (science), teknoloji (technology), mühendislik (engineering) ve matematik (mathematics) gibi dört önemli disiplinin bir araya getirilmesiyle oluşturulan bir öğretim modeli olarak tanımlanmaktadır. Tüm bu alanlarda yetkin bireyler yetiştirmeyi amaçlayan STEM, öğrencilere günlük yaşamda problemlerle başa çıkmanın da bir matematiği olduğunu anlatıp, farklı düşünmelerini ve çeşitli süreçlere yeni çözümler arama kabiliyetlerini artırmalarını sağlayacak bir yaklaşımdır.

S.T.E.M etkinlikleri okulumuzda, fen doğa ve matematik etkinlikleriyle, robotik ve kodlama, akıl oyunları, satranç branşlarıyla, basit makineler ve projelere yer verilerek uygulanmaktadır.

Yaratıcı Drama;  bir grubu oluşturan üyelerin yaşama deneyimlerinden yola çıkarak, bir amacın, düşüncenin, doğaçlama, rol oynama (rol alma) gibi teknik- lerden yararlanarak, canlandırılmasıdır.

Eğitim programımızda Çağdaş drama derneği sertifikasıyla, lider drama öğretmeni eşliğinde haftada iki saat yaratıcı drama dersine yer verilmiştir.

Yabancı Dil; dil eğitiminde en kazançlı dönem 2-7 yaş arası. Bu süreçte çocuklar dil öğrenme gelişimlerini tamamlar ve sembollerle düşünmeye başlar.

Çocuklarımıza İngilizce konuşmayı dil öğrenmenin doğal yolu ile öğretiyoruz. Türkçe’yi nasıl öğrendilerse İngilizce’yi de öyle öğreniyorlar. Kısacası İngilizce2ye maruz kalıyorlar. Yemek yerken, oyun oynarken, derste, sırada, sporda, her yerde. Dil, kelime ile değil, ezber ile değil, yaşayarak öğrenilir.

Adres : Osman Gazi Mah, Fatih Rüştü Zorlu Cd. No:36, 43040 Kütahya Merkez/Kütahya
Telefon : 0534 892 57 67